loading...

Amazon zatrudnia więcej ludzi, ale roboty radzą sobie ze świąteczną gorączką

0 8

Automatyczne roboty siłą roboczą Amazona

Amazon używa co raz więcej robotów. Sortują, magazynują, skanują i przewożą paczki w dużych magazynach przy minimalnym nadzorze człowieka. Ale kiedy nadchodzą święta, Amazon zawsze zatrudnia ponad 100 000 ludzi. Mają oni pomóc w tworzeniu kopii zapasowej armii mechanicznej złożonej z ponad 100 000 robotów rozmieszczonych w ponad 175 centrach logistycznych i obiektach do sortowania paczek na całym świecie.

Potrzeba ta spada jednak w ostatnich latach. Amazon ograniczył sezonowe zatrudnienie osób zajmujących się obsługą paczek, agentów obsługi klienta i kierowników operacji. Według agencji pośrednictwa pracy Challenger, Gray & Christmas, w sezonach wakacyjnych 2016 i 2017 Amazon zatrudnił od 120 000 do 150 000 dodatkowych pracowników. W 2018 r. liczba ta spadła do około 100 000. Analityk Citi, Mark May, powiedział CNBC w listopadzie zeszłego roku, że instalacja większej liczby robotów w centrach logistycznych odpowiadała coraz mniejszej liczbie pracowników zatrudnionych w czasie wakacji. Do tej pory Amazon nie ujawnił swoich sezonowych planów zatrudnienia. Firma nie odpowiedziała także na zapytania prasowe.

Mniej pracowników sezonowych, więcej robotów

Ale Amazon wciąż zatrudnia – tylko ta obecna fala wydaje się być mniej sezonowa niż w przeszłości, informuje firma analityczna Thinknum Alternative Data. Ogólnie rzecz biorąc, liczba otwartych wpisów w firmie rośnie z roku na rok. Liczba opisów ofert pracy opublikowanych w tym roku, 443, jest o 7% wyższa niż w zeszłym roku. Każde z tych ogłoszeń o pracę reprezentuje tysiące potencjalnych pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w centrach realizacyjnych w całych Stanach Zjednoczonych. We wrześniu firma ogłosiła, że ​​zatrudnia 30 000 nowych stałych stanowisk.

Ale na znak, że wiele z tych miejsc pracy nie jest na święta, stosunkowo niewiele wspomina o „sezonowych” lub „niepełnym wymiarze godzin”. Liczba ogłoszeń z tymi słowami nie wzrosła wraz z całkowitą liczbą ofert pracy, informuje Thinknum .

W przypadku pracowników „spełniających” lub „składujących” było to szczególnie prawdziwe. Liczba takich ofert pracy wzrosła dziesięciokrotnie do 359 z niskiego poziomu 38 w zeszłym roku. Spośród tych ofert tylko 158 zawierało w swoich tytułach słowa „sezonowe” lub „w niepełnym wymiarze godzin”. Chociaż nie jest to ostateczny dowód, Amazon zaczął przenosić swoją siłę roboczą z tymczasowych pracowników sezonowych w kierunku stałych pracowników. Sugerująć tym, że nastąpiły zmiany w sile roboczej największego na świecie internetowego sprzedawcy detalicznego.

Krystian Mikołajczyk
Krystian Mikołajczyk
Branża IT i technologia to mój chleb powszedni. Moją wiedzę w temacie e-commerce poprzedza 7 letnie doświadczenie. Realizowałem projekty w różnych modelach biznesowych. Od kilku lat pogłębiam wiedzę w zakresie nowoczesnych form sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *