loading...

Amazon dostarczy zakupy spożywcze za darmo – w ciągu godziny

1 4

Darmowa dostawa zakupów spożywczych

Amazon wprowadza bezpłatną dostawę artykułów spożywczych dla członków Prime, podnosząc poprzeczkę dla konkurencji.

Gigant handlu detalicznego i logistyki ogłosił we wtorek, że członkowie Prime otrzymają bezpłatną, szybką dostawę z AmazonFresh i Whole Foods Market zawartą w ich subskrypcji. Członkowie mogą teraz zamówić dziesiątki tysięcy produktów online. W tym mięso, owoce morza, produkty, przekąski i artykuły gospodarstwa domowego. Poprzednio usługa kosztowała 14,99 USD, oprócz kosztów członkostwa Prime.

„Biorąc pod uwagę szybki wzrost dostaw artykułów spożywczych, spodziewamy się, że będzie to popularna korzyść”, powiedziała firma w komunikacie prasowym.

Ogłoszenie pojawia się, gdy firmy dostarczające produkty spożywcze stają w obliczu ostrej konkurencji dla rosnącej liczby kupujących online. Według Food Marketing Institute i Nielsen szacuje się, że do 2022 r. Wydatki na artykuły spożywcze w Internecie mają wynosić 100 miliardów dolarów.

Tylko w ostatnim roku zakupy online wzrosły z 38 do 56 procent, wynika z raportu firmy badawczej TABS Analytics z sierpnia 2019 r.

Rosnący trend na zakupy spożywcze przez internet

Mimo że nadal stanowi zaledwie 2 procent rynku, jest to najszybciej rozwijająca się kategoria e-commerce, o około 18 procent, według firmy badawczej eMarketer.

Według firmy badawczej Edison Trends, Instacart, który oferuje usługi dostarczania przez strony trzecie do sklepów takich jak Costco, Wegmans i Aldi, jest liderem w zwiększaniu swojego udziału w rynku dostaw spożywczych. Według Edison Trends, Instacart zwiększył swój udział w rynku do 69 procent. Natomiast AmazonFresh zmniejszył swój udział w rynku z 14 do 9 procent w tym roku.

Amazon ma nie tylko sieć dostaw, ale także dolary do zainwestowania w bezpłatną dostawę artykułów spożywczych. Firma powiedziała NBC News, że nie podniesie cen swoich produktów ani nie obniży wynagrodzenia pracowników, aby zrekompensować utratę przychodów z subskrypcji AmazonFresh. Na początku tego roku firma uruchomiła jednodniową dostawę wszystkich pakietów Prime – inicjatywa, która kosztowała firmę 1,5 miliarda dolarów – i 9-procentowy spadek ceny akcji w ubiegłym tygodniu. Ale firma i analitycy nie byli zdziwieni. Amazon nadal ma ponad 42 miliardy dolarów w gotówce i inwestycjach krótkoterminowych, a także stały przychód operacyjny plus 2,3 miliarda dolarów na kwartał z działalności w chmurze, Amazon Web Services, co daje firmie „znaczny pas startowy do kontynuowania swojej niezliczonej ilości, niezbędnnych inwestycji ”- powiedział Charlie O’Shea, analityk detaliczny Moody’s.

Podobnie jak w wielu przypadkach konkurenci Amazona mogą pozostać w tyle. Subskrypcja nieograniczonej dostawy Walmart kosztuje obecnie 98 USD rocznie lub 12,95 USD miesięcznie. Wysyłka kosztuje 99 USD za roczne członkostwo z nieograniczoną dostawą. Target oferuje nieograniczone dostawy Shipt powyżej 35 USD za 99 USD rocznie. Instacart pobiera 99 USD za roczne nieograniczone członkostwo w darmowej dostawie.

Krystian Mikołajczyk
Krystian Mikołajczyk
Branża IT i technologia to mój chleb powszedni. Moją wiedzę w temacie e-commerce poprzedza 7 letnie doświadczenie. Realizowałem projekty w różnych modelach biznesowych. Od kilku lat pogłębiam wiedzę w zakresie nowoczesnych form sprzedaży.

1 thought on “Amazon dostarczy zakupy spożywcze za darmo – w ciągu godziny

  1. Avatar Isabella pisze:

    Stale rosnaca popularnosc rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR) rzeczywistosci sprawia, ze staja sie one nieocenionym narzedziem m.in. w marketingu, reklamie czy handlu internetowym. Wedlug analitykow Digi-Capital wartosc rynkowa tych zaawansowanych technologicznie rozwiazan moze osiagnac do konca 2020 roku nawet 120 mld dolarow. Chcac jednak w pelni wykorzystac potencjal sprzedazowy AR i VR trzeba najpierw zmierzyc sie z pewnym wyzwaniem – konsumenci w dalszym ciagu preferuja zakupy w sklepach stacjonarnych. Dlaczego? –

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *