loading...

Pracownicy Amazon mogą obserwować cię w twoim własnym domu!

0 5

Amazon podgląda swoich klientów?

Amazon został oskarżony o oglądanie materiałów z kamer CCTV swoich klientów. Może to wzbudzić obawy, czy amerykański gigant technologiczny narusza prywatność ludzi.

Urządzenia „Cloud Cam” firmy Amazon są obecnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Są to kamery, które nagrywają i przesyłają strumieniowo wideo, gdy tylko wykryją ruch, i mogą być używane przez ludzi do celów bezpieczeństwa, a także monitorów domowych.

Są one powiązane z cyfrowym asystentem Alexa, co oznacza, że ​​klienci mają dostęp do nagrań za pomocą poleceń głosowych. Jednak podobno klipy z kamer zostały również przesłane do pracowników Amazon w Indiach i Rumunii.

Szkolenia Sztucznej Inteligencji

Według Bloomberga pracownicy ci przeglądają materiał filmowy, aby pomóc w szkoleniu sztucznej inteligencji  systemów. Dzięki temu urządzenia będą lepiej wykrywać zagrożenia, dodając adnotacje do klipów. sztuczna inteligencja dzięki temu będzie się uczyć, czym są obiekty.

Bloomberg powiedział, że niektórzy pracownicy oglądają około 150 klipów dziennie. Pochodzą one zarówno od testerów technologii Amazon, jak i od klientów, którzy przesyłają klipy w celu rozwiązania problemów z urządzeniami. Istnieją jednak również klipy pokazujące aktywność, której klienci nie chcą udostępniać. Przykładem tego mogą być intymne chwile, podważające fakt, czy ludzie zamierzali je przesłać.

Kontrola nad urządzeniem

Rzecznik Amazon powiedział, że firma poważnie traktuje „prywatność i daje klientom Cloud Cam kontrolę nad swoimi klipami wideo”. „Tylko klienci mogą wyświetlać swoje klipy i mogą je usunąć w dowolnym momencie, odwiedzając stronę Zarządzaj moją zawartością i urządzeniami. Korzystając z opcji „feedback” w aplikacji Cloud Cam, klienci mogą udostępnić określony klip Amazonowi, aby ulepszyć usługi. Gdy klient zdecyduje się udostępnić klip, może zostać opatrzony adnotacjami i wykorzystany do nadzorowanego uczenia się w celu poprawy dokładności komputerowych systemów wizyjnych Cloud Cam”.

Ostatnie obawy dotyczące prywatności pojawiły się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak pojawiły się doniesienia, że ​​Amazon zatrudnia setki osób do słuchania dźwięku z urządzeń Echo. Dzięki temu Alexa miała być dokładniejsza. W tym czasie Amazon twierdził, że odnotował jedynie „wyjątkowo niewielką liczbę interakcji od losowego zestawu klientów w celu poprawy jakości obsługi klienta”. Później jednak przyznał, że powinien był być bardziej „przejrzysty” w informowaniu ludzi.

Doniesienia te spowodowały podobne ujawnienia od Google i Apple. Okazało się, że również używali oni pracowników do ręcznego przeglądania nagrań głosowych. Powodem przechowywania ich były obawy dotyczące prywatności.

Krystian Mikołajczyk
Krystian Mikołajczyk
Branża IT i technologia to mój chleb powszedni. Moją wiedzę w temacie e-commerce poprzedza 7 letnie doświadczenie. Realizowałem projekty w różnych modelach biznesowych. Od kilku lat pogłębiam wiedzę w zakresie nowoczesnych form sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *