loading...

“Alexa, co trzymam” – niesamowita funkcja urządzenia

0 6

Pozostajemy w ostatnio popularnym na naszym blogu temacie Alexy.

„Alexa, co trzymam?” Show and Tell to funkcja Alexa zaprojektowana, aby pomóc klientom niewidomym i słabowidzącym w identyfikowaniu artykułów spożywczych.

Stacie Grijalva nagle stracił wzrok. Nowa rzeczywistość spowodowała motywację do pracy nad czymś niezwykłym.  Z wykształcenia inżynier mechanik Grijalva był zaangażowany w badanie, w jaki sposób technologia wspomagająca może ułatwić życie osobom niewidomym i niedowidzącym. Urządzenia z obsługą Alexa już teraz stanowią wielką pomoc dla Grijalvy w całym domu, od zmiany kanału w Fire TV do używania jej głosu do wyłączania świateł i urządzeń.

Teraz funkcja Echo Show ułatwia identyfikację domowych artykułów spożywczych. Dzięki Show and Tell klienci niewidomi i słabowidzący mogą przytrzymać przedmiot w aparacie Echo Show i zapytać: „Alexa, co trzymam”? Alexa zidentyfikuje przedmiot dzięki zaawansowanej technologi widzenia komputerowego oraz algorytmom uczenia się w celu rozpoznawania obiektów.

„Cały pomysł na Show and Tell zrodził się z opinii klientów niewidomych i słabowidzących” – powiedziała Sarah Caplener, szef zespołu Alexa dla wszystkich w Amazon. „Wiedzieliśmy, że identyfikacja produktu może być wyzwaniem, a klienci potrzebowali pomocy Alexy.” Od wczesnych badań i eksploracji poprzez opracowywanie i testowanie produktów, zespół Amazon współpracował z Vista Center dla osób niewidomych i niedowidzących w Santa Cruz w Kalifornii, gdzie Grijalva jest menedżerem ds. Technologii asystujących.

Członek społeczności Vista Center, Brett Fowler, stracił wizję w wieku 10 lat – pozostający w domu tata uwielbia gotować, ale ma problemy z identyfikacją przypraw. Fowler mówi, że funkcja Show and Tell w Echo Show zmienia w istotny sposób jego życie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia szacunkowo 1,3 miliarda ludzi żyje z jakąś formą zaburzeń wzroku, a 15% światowej populacji cierpi na jakąś formę niepełnosprawności.

Programy Show and Tell są teraz dostępne dla klientów Alexa w Stanach Zjednoczonych na urządzeniach Echo Show pierwszej i drugiej generacji. Aby rozpocząć, klienci mogą po prostu powiedzieć „Alexa, co trzymam”.

Paweł Polan
Paweł Polan
Od 10 lat zajmuję się handlem z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów sprzedaży. Pasjonuje się marketingiem, w szczególności wpływem nowoczesnych form przekazu na klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *