loading...

Amazon uruchamia usługę dostarczania żywności w Indiach

0 5

Po ustanowieniu silnej bazy ze swoim biznesem e-commerce i przesyłaniem strumieniowym w Indiach, Amazon ma zaprezentować nową usługę dostarczania żywności w tym kraju. Według raportu Mint, firma rozpocznie usługę pod sztandarem Prime Now najpierw w Bengaluru, a następnie w Mumbaju i Nowym Delhi.

Według raportu ​​Amazon pobierze tylko co czwartą prowizję od restauracji w porównaniu do innych konkurentów takich jak Zomato i Swiggy. Gigant e-commerce pobierać będzie od od pięciu do sześciu procent prowizji, co w porównaniu do 20 procent konkurentów jest dużą różnicą.

Ludzie zaznajomieni z tą sprawą powiedzieli też, że Amazon chce nabyć markę Foodpanda. Podobno firma e-commerce obsługuje przychodzące zamówienia do partnerów restauracji i pomaga im, dostarczając również flotę dostawczą.

To dobry moment, aby Amazon uruchomił usługę dostawy z niską prowizją. Wiele restauracji korzystających z  Zomato i Swiggy nie jest zadowolona z ich stawek. Raport z Mint opublikowany w zeszłym miesiącu sugerował, że platformy dostarczania żywności pobierają opłaty za restauracje w dowolnym miejscu od 10 do 30 procent na zamówienie, co może poważnie zaszkodzić ich wynikowi.

Krystian Mikołajczyk
Krystian Mikołajczyk
Branża IT i technologia to mój chleb powszedni. Moją wiedzę w temacie e-commerce poprzedza 7 letnie doświadczenie. Realizowałem projekty w różnych modelach biznesowych. Od kilku lat pogłębiam wiedzę w zakresie nowoczesnych form sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *