loading...

Amazon w końcu pozwala użytkownikom Alexa wyłączyć przeglądanie nagrań głosu ludzkiego!

0 6

Użytkownicy Amazon Alexa mogą w końcu wybrać czy recenzenci maja słuchać nagrań z asystentem AI assistant – powiedział rzecznik firmy VentureBeat. Podobnie jak Siri, Cortana i Asystent Google, Alexa rejestruje każdą wymianę z użytkownikami głośników Echo i podobnych urządzeń, aby ocenić jak skutecznie asystent wykonuje polecenia użytkownika i poprawić wydajność sztucznej inteligencji w języku naturalnym.

Bloomberg poinformował w kwietniu, że Amazon używa ludzkich adnotatorów i recenzentów, aby zweryfikować interpretację rozumienia języka Alexa. Od tego czasu doniesienia prasowe podkreślają podobne praktyki innych gigantów technologicznych.

Jakiś czas temu zarówno Google, jak i Apple zobowiązały się do zawieszenia przez niektórych przeglądu danych głosowych. Po wycieku nagrań użytkowników Asystenta Google w zeszłym miesiącu Google powiedział, że recenzenci słuchają nagrań głosowych, aby poprawić zdolność asystenta do rozpoznawania akcentów, języków i dialektów.

W oświadczeniu przekazanym VentureBeat o zmianie, rzecznik Amazon powiedział:

“Traktujemy prywatność klientów poważnie i stale sprawdzamy nasze praktyki i procedury. Dla klientów Alexy oferujemy możliwość rezygnacji z wykorzystywania ich nagrań głosowych w celu opracowania nowych funkcji Alexa. Nagrania głosowe od klientów korzystających z tej rezygnacji są również wykluczone z naszych nadzorowanych procesów uczenia się, które obejmują ręczny przegląd bardzo małej próbki próśb Alexy. Będziemy również aktualizować informacje, które dostarczamy klientom, aby nasze praktyki były bardziej przejrzyste.”
Użytkownicy mogą również usuwać swoje nagrania głosowe za pośrednictwem aplikacji Alexa lub witryny Amazon.
Wiadomość ta pojawiła się po wprowadzeniu przez Amazon w maju polecenia głosowego „Alexa, usuń to, co powiedziałem dzisiaj”. W ostatnich miesiącach ustawodawcy stanowi w Stanach Illinois i Kalifornii zaproponowali przepisy, które wymagałyby od twórców asystentów AI uzyskania zgody przed zarejestrowaniem interakcji użytkownika.

Krystian Mikołajczyk
Krystian Mikołajczyk
Branża IT i technologia to mój chleb powszedni. Moją wiedzę w temacie e-commerce poprzedza 7 letnie doświadczenie. Realizowałem projekty w różnych modelach biznesowych. Od kilku lat pogłębiam wiedzę w zakresie nowoczesnych form sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *